Rūpinamės vaikų sveikata

„Vilnius sveikiau“ komanda dalinasi priemonėmis, kurios skatins skirti laiko savo vidiniam pasauliui.

Vasaris – paskutinis žiemos mėnuo, kada kviečiame parodyti meilę sau ir kitiems. Skirkite daugiau laiko ir dėmesio savęs pažinimui, pasirūpinkite savimi ir jums brangiais žmonėmis bei nepamiškite ištarti žodžio „myliu“ sau ir jūsų mylimiems žmonėms.

Mylėti kitą – mylėti save patį

 

Meilė sau yra neatsiejama nuo mūsų santykio su aplinka ir mus supančiais žmonėmis, tad priminkime vaikams, kokią didelę reikšmę turi pagarba kitiems ir kaip svarbu yra suprasti bei priimti mūsų aplinkoje esančius asmenis. Dalinkimės gerumu kartu su mažaisiais!

Maisto spalvų dienoraštis – užduotėlė vaikams

Rudeniui atnešus tamsesnes spalvas, ryškių spalvų galime paieškoti maiste – tarp vaisių ir daržovių. Maisto įvairovė – viena iš pagrindinių tinkamo maitinimosi taisyklių. Parengėme maisto spalvų dienoraštį, kurio pildymas paskatins vaikus vartoti daugiau ir įvairesnių vaisių bei daržovių.

Emocijų spalvos – užduotėlė vaikams

Taip kaip ruduo pasirodo nuspalvindamas medžių lapus, taip ir emocijas mes galime parodyti išreikšdami jas spalvomis. Tad parengėme kūrybinę užduotį, kuri padės be žodžių išreikšti savo vidinius išgyvenimus net ir patiems mažiausiems.

„Tėvų linija“ – Paramos vaikams centro įgyvendinamas projektas, finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

– – –

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, Pozityvi tėvystė“, „Tėvų linija“.

„Tėvų linija“: pasitarkite su psichologu tiek kartų, kiek reikia
Visiems tėvams kartais reikia pasitarti dėl vaikų ir paauglių elgesio, savijautos ar tarpusavio santykių. Vaikai ir paaugliai dažnai ką nors iškrečia, ne visuomet pavyksta su jais susikalbėti ar suprasti elgesio priežastis. Neretai suaugusieji nežino, kaip reaguoti ar nusiraminti, jaučiasi blogais tėvais.
„Visos šeimos susiduria su sunkumais. Niekam nepavyksta išvengti įtemptų situacijų ir stiprių emocijų ar abejonių dėl savo kaip tėvų elgesio. Tikrai visiems kyla klausimų, kaip geriau pasielgti ir reaguoti. Labai svarbu nelikti vieniems ir pasikalbėti su patikimu artimuoju ar pasitarti su psichologu”, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.
„Kai neaišku, ką daryti, tiek kasdienėje situacijoje, tiek susidūrus su rimtais sunkumais, svarbu žinoti, kad profesionalūs psichologai ir jų pagalba yra pasiekiama visiems Lietuvos tėvams. Mat „Tėvų linijos“ psichologai pataria ir konsultuoja nemokamai telefonu. Išsisaugokite kontaktuose „Tėvų linijos“ numerį 8 800 900 12 ir skambinkite pasitarti tiek kartų, kiek reikia”, – rekomenduoja J.Baltuškienė.

Nei skambučių skaičius, nei jų trukmė „Tėvų linijoje“ neribojama, o pokalbiai – anoniminiai. Pasikalbėti su psichologu galima dar tą pačią dieną pirmadieniais–penktadieniais 9–13 val. ir 17–21 val.

Nemokamai pasitarti galima visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais. Taip pat jeigu kyla klausimų, kaip derėtų pasielgti konkrečioje situacijoje.

 

Daugiau informacijos apie saugų elgesį bei pirmąją pagalbą nelaimės atveju kviečiame žiūrėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” parengtoje vaizdinėje informacijoje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą mokiniams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo sritis: sveikatai palankią mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius ir emocinę sveikatą.

Kviečiame susipažinti ir naudotis